Triecienveida blīvēšana izgāztuvēs MIC
Sākumlapa › Tehnoloģijas › Triecienveida blīvēšana izgāztuvēs MIC
Nemainīgi pieaugot atkritumu daudzumam, lielajās pašvaldībās bieži ir problēma ar to savākšanu izgāztuvēs. Menard triecienveida blīvēšana (MIC) izgāztuvēs sablīvē atkritumus un samazina to tilpuma līdz pat 20%. MIC metode ir Dinamiskās blīvēšanas (DC) modifikācija. Starptautiskā pieredze sablīvējot atkritumus ar MIC metodi dažādās izgāztuvēs un dažādos apstākļos, garantē drošu un prognozējamu darbu izpildi.
http://https://www.youtube.com/watch?v=4XlTSs9DomM
Apraksts
Triecienveida blīvēšana izgāztuvēs (MIC) tiek veikta ar lielas iedarbības enerģiju, metot 10-40t smagu tērauda stampu no 5-40m augstuma. Triecienveida blīvēšana tiek veikta no speciāla ceļamkrāna, kurš spēj pacelt un atlaists blīvajā kritienā 10-40t smago stampu. Ceļamkrāns var pārvietoties izgāztuves robežās un optimāls risinājums ir izmantot tipiskos blīvēšanas risinājumus kombinācijā ar MIC.
Katrai izgāztuvei tiek pielāgoti atbilstoši MIC tehnoloģiskie parametri – triecienenerģija, iedarbības punktu tīklojums, triecienu skaits vienā punktā un trieciena punktu secība. Tādēļ svarīgi ir analizēt izgāztuves uzbūvi, atkritumu izcelsmi, vecumu un to stāvokli. Pirms darbu sākšanas tiek veikti izmēģinājuma testi, kuru rezultātā tiek pielāgota MIC darbu tehnoloģija un secība. Darbu efektivitāte tiek novērtēta ar ģeodēziskajiem mērījumiem pirms un pēc MIC veikšanas.
Tehniskie parametri
* Stampas svars: 10-40t
* Mešanas augstums: 5-20m
* Iedarbības dziļums: 5-15m (atkarībā no izgāztuves)
* Veiktspēja vienā maiņā: 500-1500m2 (atkarībā no izgāztuves)
* Sablietēto atkritumu tilpuma samazinājums: 10-20%
Control:
* Monitorings tiek nodrošināts ar ģeodēziskajiem mērījumiem pirms un pēc blīvēšanas
Priekšrocības
• MIC ir efektīva metode – ievērojami lielāks sablīvējuma efekts, kā ar tipiskajām blīvēšanas iekārtām
• Ekonomiskums – ievērojami samazināts atkritumu tilpums, ievērojami ļauj ilgāk izmanot izgāztuvi
• Papildus drošums – tiek palielināta ar MIC metodi uzlaboto atkritumu kaudzes nogāzes noturība
• Videi draudzīga metode – palielinot sablīvējuma pakāpi, tiek paātrināts atkritumu sadalīšanās process
• Rekultivācija – sablīvējot atkritumus, iespējams izmantot teritoriju citām vajadzībām, piemēram, dažāda veida apbūvei.